...więc  dlatego,  z  punktu,  mając  na  uwadze,
że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić,
żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.
[Rejs, 1970, Marek Piwowski]

KSIĘGA GOŚCI 2011


23. Ryszard Kalinowski
poniedziałek, 05 grudnia 2011

Serdecznie witam!!!

Bardzo ciekawa i bogata w informacje strona. Warto na tą stronę wracać, ale czytanie jest meczące. Gratuluje zaangażowania i samozaparcia.
Będzie pan zapamiętany jako wielki miłośnik Żuław.

Pozdrawiam i gratuluję.
Paweł Buczkowski
www
środa, 7 grudnia 2011

Dziękuję za opinię. To już drugi sygnał, że strona jest nieczytelna. Celowo zrezygnowałem z białego tła, by zmniejszyć kontrast między tłem, a czarną czcionką. Moim zdaniem wtedy właśnie wzrok mniej się męczy. Sprawdzałem na kilku komputerach, że dopiero zmniejszenie jasności lub kontrastu do minimum powoduje problemy z odczytaniem tekstu. Przy normalnych ustawieniach monitora tekst wyróżnia się z tła i jest doskonale czytelny. Nie sprawdzałem tego tylko na laptopie w pełnym słońcu, ale przypuszczam że w takich warunkach niewiele widać nawet na białym tle. Mimo wszystko postaram się to jeszcze przetestować.

Pozdrawiam

22. Dariusz Maszka
www
wtorek, 06 grudnia 2011

Serdecznie witam!!!
Bardzo ciekawa strona, cudowny klimat.
Gratuluję pomysłu i zdjęć.

Pozdrawiam Darek
Paweł Buczkowski
www
środa, 7 grudnia 2011

Ciekawa strona, bo o ciekawym rejonie. Staram się, jak mogę, by ten klimat pokazać. Mam nadzieję, że to się udaje.

Dziekuję za wizytę i pozostawienie śladu.

Pozdrawiam

21. Piotr Rybicki
niedziela, 06 listopada 2011

Panie Pawle tak jak w tytule napisałem świetna „robota”, chcę Panu pogratulować pomysłu, ale również chęci w próbie pokazywania dawnych Żuław. Taka strona jak Pana bardzo często jest ostatnim śladem pozostałości po dawnych czasach. Czasami powątpiewam, czy nasze stereotypy kiedykolwiek zmienią się i zaczniemy szanować historię i kulturę innych narodów. W tym przypadku mówię o zabytkach, które odchodzą od nas w szybkim tempie, bardzo często niszczone bo to niemieckie, bo to ruskie, bo to żydowskie. Ja bardzo żałuję, że głupota nie boli bo wiele osób musiałoby się zastanowić nad swoimi czynami odczuwając ciągły ból. Ja z przyjaciółmi podjęliśmy próbę ratowania zabytków poprzez pokazywanie ich na www.zabytki.ocalicodzapomnienia.eu, mamy wielką nadzieję, że pokazywanie elementów Dziedzictwa Narodowego chociaż w małym stopniu zmieni wrażliwość ludzką na otaczający nas świat.

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Buczkowski
www
czwartek, 10 listopada 2011

Dziękuję za miłe słowa.

Pomysł zrodził się dawno, a realizacja nastąpiła w 2009 roku. Strona jest takim moim sposobem na odkrywanie tej ziemi. Odkrywanie dla siebie tego, co dawno już zostało odkryte, a niejednokrotnie również zapomniane.

A jeśli chodzi o szacunek dla historii i kultury danego regionu [czy w ogóle] to ową historię i kulturę najpierw należy poznać. Wierzę, że poznawszy burzliwe dzieje i trudną historię Żuław i Żuławian mało kto odniesie się do materialnych śladów tejże historii i kultury bez szacunku. Żuławy akurat [nie wątpię, że inne regiony także] szczególnie ten brak szacunku, a wręcz nienawiść i agresję przeżyły tuż po wojnie, kiedy to wszystko, co kojarzone z Niemcami było niszczone, a ślady poprzednich pokoleń zacierane. Dziś zaczynamy przeglądać na oczy. Dostrzegać, co tracimy bezpowrotnie. Późno, ale jednak się opamiętaliśmy.
W poznawaniu historii i kultury, a przez to w budowaniu szacunku do tej ziemi upatruję misję swojej strony i moją. Jak widzę w Pana [i Pana przyjaciół] przypadku jest nie inaczej. Pokazywanie właśnie tego, co mimo przeciwności dotrwało do naszych czasów jest pierwszym etapem ratowania dziedzictwa. Kolejnym etapem są już konkretne działania ratunkowe wymagające organizacji i współpracy wielu ludzi i instytucji.

Pozdrawiam

20. Karolina Markiet
www
wtorek, 23 sierpnia 2011

Dziękuję za inspirację do niedzielnego „spaceru” po Żuławach... tyle skarbów, a tak niedaleko od domu! Gratuluję strony i pasji!

Pozdrawiam serdecznie
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 23 sierpnia 2011

Cieszę się, że moja strona jest inspiracją do samodzielnych wędrówek i „odkrywania” skarbów Delty Wisły.

Pozdrawiam

19. GRA@JA
czwartek, 23 czerwca 2011

Kłaniam się przed mistrzoskim potraktowaniem tematu. Skarbnica wiedzy w bardzo atrakcyjnym wydaniu tak najprościej rzecz by ująć. Pełen szacun... Na pewno wpadnę tu jeszcze nie raz bo czasu zabrakło na ogarnięcie całości...

Pozdrawiam
Paweł Buczkowski
www
niedziela, 26 czerwca 2011

Dziękuję, za pozytywną opinię. Od samego początku istnienia strony dokładam wszelkich starań, żeby informacje w niej zawarte były prawdziwe i pełne [według mojej rozwijającej się cały czas wiedzy], ale dbam również o to, by forma ich przekazania była „strawna” i atrakcyjna wizualnie. Mam nadzieje, że udaje mi się to dobrze realizować. Zapraszam do powrotu na stronę. Często ją modyfikuję. Aktualizuję teksty, zamieszczam nowe zdjęcia i relacje z wędrówek.

Pozdrawiam

18. Marla
www
sobota, 21 maja 2011

Jestem pod ogromnym wrażeniem. Jak dobrze spotkać w życiu ludzi z pasją :) Pasją, która nie tylko inspiruje, ale czyni to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem. Piękne fotki :)

Pozdrawiam :)
Paweł Buczkowski
www
niedziela, 22 maja 2011

Zgadzam się, że pasja czyni nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem, ale dla mnie jest ona przede wszystkim najsilniejszym motorem działania. Robiąc coś z pasją, angażuję się w to bez reszty podporządkowując tej jednej rzeczy niemal całe swoje życie. Moja przygoda z Żuławami zaczęła się od niewinnego zainteresowania zabytkami żuławskiej architektury i nieświadomych wędrówek po najbliższych mi Żuławach Gdańskich. Z czasem jednak zainteresowanie ewoluowało w prawdziwą pasję, pasję odkrywania historii tego niezwykłego zakątka świata.

Pozdrawiam

17. Agnieszka Godfrejów-Tarnogórska
www
piątek, 29 kwietnia 2011

Przebywam aktualnie wraz z mężem i synkiem na Żuławach i jeździmy po okolicy zwiedzając miejsca, które Pan wymienia na stronie (syn szczególnie upodobał sobie wiatraki:) Dla mnie strona ma ogromną wartość, bo i miejsce wywołuje więcej niż tylko zwykłe zainteresowanie turystyczne. Sama jestem luteranką, do tego zaanagażowaną w kontakty polsko-holenderskie i oglądam Żuławy z łezką w oku, ze świadomością przemijania i odchodzącej powoli w niepamięć historii. Pana strona jest miejscem, gdzie można znaleźć ważne informacje i mam nadzieję, że będzie uzupełniana.

Pozdrawiam
Paweł Buczkowski
www
piątek, 29 kwietnia 2011

Wielką radość i satysfakcję sprawia mi fakt, że moja strona przydaje się jako inspiracja do samodzielnie podejmowanych wędrówek po Krainie na Wodzie. Tym bardziej jeśli słyszę [czytam] to od ludzi świadomych miejsca i jego historii. Dziękuję za wpis i zapewniam, że strona będzie uzupełniania. Szczególnie, że spotykam się z takimi oto budującymi komentarzami.
A synowi polecam, jeśli jeszcze tego nie odkrył, wejście do jednego z wiatraków na marginesach strony.

Pozdrawiam

16. Józef Kluczek
www
wtorek, 19 kwietnia 2011

Pierwszy raz tutaj byłem,
chętnie poczytałem i popatrzyłem

Pozdrawiam
Paweł Buczkowski
www
środa, 20 kwietnia 2011

Każda wizyta cieszy mnie wielce
I już niedługo zapraszam po więcej

Pozdrawiam

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009


 

Do Góry

 

Palczewo
Drewnica
Ostaszewo
Wikrowo
Drewnica

2009-