...więc  dlatego,  z  punktu,  mając  na  uwadze,
że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić,
żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.
[Rejs, 1970, Marek Piwowski]

KSIĘGA GOŚCI 2010


15. Marta Antonina
poniedziałek, 04 października 2010

Szanowny Panie Pawle!
Pańską stronę znam już od dawna, mimo to dopiero teraz zauważyłam księgę gości - wcześniej zaglądałam tylko do informacji o zabytkach ;)
Strona jest bardzo przydatna. Cieszy mnie, że w jednym miejscu znaleźć można informacje na temat całych Żuław, a nie tylko ich skrawka.
Ciekawi mnie także pewien Pański wpis „Na Wielkich Żuławach w zakolu rzeki Świętej jest takie miejsce. Ot niby nic - droga, pole, chałupy... Miejsce to jednak skrywa pewną tajemnicę. Więcej już wkrótce...” - co tam takiego ciekawego jest? ;]

Z wyrazami podziwu pozdrawiam turystycznie i zapraszam na swoją stronę www.plaziki.pl
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 05 października 2010

Bardzo się cieszę, że strona się podoba i przydaje. Faktycznie staram, się ogarnąć całe Żuławy, a nie tylko te najbliższe mi terytorialnie - Gdańskie.
Jeśli chodzi o tajemnicze miejsce w zakolu Świętej, to myślę, że „wkrótce” nastąpi na wiosnę, kiedy to zamierzam wybrać się na spływ tą rzeką ze Stogów do ujścia. Proszę więc zaglądać.

Pozdrawiam

14. Normalniewidząca
www
środa, 01 września 2010

Tekst artykułu na pewno bardzo interesujący, lecz nie mogłam się z nim zapoznać, ponieważ kolor tła i czcionki bardzo utrudnia jego przeczytanie.
Tekst artykułu na pewno bardzo interesujący, lecz nie mogłam się z nim zapoznać, ponieważ kolor tła i czcionki bardzo utrudnia jego przeczytanie.
Paweł Buczkowski
www
czwartek, 02 września 2010

O który artykuł chodzi? Wszystkie podstrony widzę na kilku różnych komputerach, w różnych przeglądarkach i przy różnych ustawieniach monitora. Podejrzewam, że problem tkwi w ustawieniach Pani monitora. Proszę to sprawdzić i dać znać.
O który artykuł chodzi? Wszystkie podstrony widzę na kilku różnych komputerach, w różnych przeglądarkach i przy różnych ustawieniach monitora. Podejrzewam, że problem tkwi w ustawieniach Pani monitora. Proszę to sprawdzić i dać znać.

Pozdrawiam

13. Piotr
poniedziałek, 07 czerwca 2010

Witam!
Jestem pod wrażeniem zawartości stronki. Jest Pan nieocenionym fachowcem tych terenów. Parę lat temu jeździłem tam jako przedstawiciel TV cyfrowej i byłem pod wrażeniem zabudowań (później w internecie wyczytałem, że były to Domy Podcieniowe), Cmentarzy (Stelle), Kościołów i ich ruin i innych elementów tamtej zabudowy i krajobrazu, których na Kaszubach np nie ma. Wiedziałem, że pojadę tam motocyklem i sfotografuje wszystko. Tak znalazłem Pan str www i trasę, jaką Pan jechał sam na rowerze. Wg niej pojadę jutro z tym, że będę gdzieś tam nocował w lesie i rano pojade dalej. Na pewno zdam Panu relacje, zdjęcia i film.
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 08 czerwca 2010

Z fachowcami mam tyle wspólnego, że kilka razy zdarzyło mi się podczas spotkań, prelekcji, czy konferencji siedzieć w ich sąsiedztwie, jednakże absolutnie nie uważam się za znawcę, czy autorytet w tej dziedzinie. Moja pasja to takie odkrywanie dla siebie tego, co dawno już odkryte i dzielenie się tym z innymi.
Cieszę się, że relacje z moich wędrówek są oglądane/czytane i, że przydają się do planowania własnych tras. Czekam na Pana relację.

Pozdrawiam

12. Shadow
środa, 14 kwietnia 2010

Witam...
Niezmiernie ciekawa strona...będąc pod wrażeniem cmentarzyków menonickich w Stogach oraz Mątowskich Pastwiskach z przyjemnością odkryłem Twą stronę poświęconą historii Żuław a w związku z tym także menonitów... Twe arcyciekawe reportaże z wypraw pięknie obrazują ten zakątek naszego kraju...
Pozdrawiam serdecznie tusząc że jeszcze niejednej ciekawostki dowiem się z Twym udziałem...
Paweł Buczkowski
www
czwartek, 15 kwietnia 2010

Dziękuję za miłe słowa. Cała przyjemność w odkrywaniu Żuław po mojej stronie.
Już od jakiegoś czasu zaglądam na Twojego floga i z ogromną przyjemnością odnajduję tam akcenty żuławskie i te cmentarne. Coś jest w tych starych cmentarzach.

Pozdrawiam

11. Toft
www
sobota, 06 lutego 2010

Cieszę się, że powstała tak ciekawa strona o Żuławach. Dziękuję za piękne zdjęcia ;)
Paweł Buczkowski
www
niedziela, 07 lutego 2010

Zdjęciom na tej stronie daleko do ideału, ponieważ na ogół powstają one w drodze, niejako przy okazji zwiedzania. W większość pokazywanych miejsc chciałbym dotrzeć o świcie, o zachodzie słońca lub o jakiejś innej porze niż ta, jaką wymusiła na mnie trasa wycieczki. Wtedy powstałyby lepsze obrazy. Jeśli więc tylko życia starczy...

Pozdrawiam

10. Paulina
poniedziałek, 01 lutego 2010

Witam!
Jestem pod wielkim wrażeniem strony. Udało Ci się w bardzo ciekawy sposób przedstawić ogrom informacji o Żuławach, a fakt, że osobiście odkrywałeś nowe, nieznane szlaki, jeszcze większym napawa podziwem ;) Informacje na pewno przydadzą się wielu użytkownikom, którzy myślą o przyjeździe w nasze żuławskie strony. Polecam także nieformalny pieszy/rowerowy szlak św. Wojciecha i szlaki kajakowe na rzekach Dzierzgoń i Balewce. Gdybyś kiedyś ponownie zawitał w strony małych żuław malborskich, to zapraszam do naszego zielonego gościńca w miejscowości Krzewsk, gdzie można naładować akumulatory, naoliwić łańcuch, albo przesiąść się w kajak ;)

Pozdrawiam serdecznie, Paulina
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 02 lutego 2010

Właśnie to odkrywanie, osobiste obcowanie z terenem, z krajobrazem, z zabytkami i z ludźmi jest źródłem największego zachwytu i przyjemności.
Na pewno jeszcze zawitam na pięknych Żuławach Elbląskich i Małych Żuławach Malborskich [Krzewsk leży mniej więcej na granicy tych sztucznie wyznaczanych terytoriów]. Może wtedy zaplanuję nocleg i przesiadkę z roweru na kajak. Propozycja ciekawa.

Pozdrawiam

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009


 

Do Góry

 

Palczewo
Drewnica
Ostaszewo
Wikrowo
Drewnica

2009-