...więc  dlatego,  z  punktu,  mając  na  uwadze,
że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić,
żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.
[Rejs, 1970, Marek Piwowski]

KSIĘGA GOŚCI 2009


9. Agusia
poniedziałek, 16 listopada 2009

Witam!
Piękna stronka.Jestem pod wrażeniem.Pozdrawiam serdecznie.
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 17 listopada 2009

Dziękuję.

Pozdrawiam

8. Marek
piątek, 16 października 2009

Witam!
Mieszkam na Żuławach w domu z 1857r. Dom z historią, duszą ale i z problemami w utrzymaniu!!! Domy na Żuławach to nie tylko podcień, warto o tym wiedzieć! Życzę owocnego poszukiwania i miłego pobytu w najmłodszej części polski!
Paweł Buczkowski
www
sobota, 17 października 2009

Oczywiście, że nie tylko podcień. Jest wiele wspaniałych domów. Podcień to jednak taki symboliczny dla Żuław element architektoniczny. Dom żuławski kojarzy się z podcieniem i odwrotnie.
Co zaś się tyczy problemów w utrzymaniu to wiem coś o tym. Sporo widziałem wędrując po wsiach w Delcie Wisły i nie tylko. Zbyt wiele wspaniałych budynków już przestało istnieć i zbyt wiele chyli się ku upadkowi. Problemem wszędzie są pieniądze.

Pozdrawiam

7. Rafista
www
sobota, 10 października 2009

Ciesze się że trafiłem na tę stronę, dobrze piszesz, ciekawe zdjęcia. Tak Żuławy są piękne! Szkoda że tak rzadko mogę tam być. Może uda mi się w listopadzie wyskoczyć pieszo na 1 lub 2 dni. Trzymam kciuki za kolejne wyprawy i pozdrawiam.
Paweł Buczkowski
www
niedziela, 11 października 2009

Ja tam bywam kiedy tylko mogę i ciągle mi mało. Żuławy to taka dziwna z turystycznego punktu widzenia kraina. Trudno ją tak od razu polubić, ale jeśli się ją trochę pozna, zrozumie to nie da się jej później mijać obojętnie.
Życzę wielu wrażeń podczas jesiennej wędrówki przez Żuławy. [Nawiasem pisząc, pieszo jeszcze Żuław nie zwiedzałem. Muszę spróbować.]

Pozdrawiam

6. Robert
www
środa, 26 sierpnia 2009

Witam,
Chciałbym dodać, że cmentarz w Orłowie nie jest już tak zaniedbany. Przed tygodniem zakończyliśmy kolejną edycje miedzynarodowego projektu, w ramach którego próbujemy zaprowadzić ład na terenie cmentarza.

Pozdrawiam.
Paweł Buczkowski
www
czwartek, 27 sierpnia 2009

I bardzo się cieszę, że dobrze się dzieje na żuławskich starych cmentarzach. Że są ludzie, którzy o nich pamiętają. Ludzie, którym nie są obojętne te miejsca i ci, co tam spoczywają.

Pozdrawiam

5. Meri
www
piątek, 07 sierpnia 2009

Pozwoliłam się zainspirować i jutro ruszam na Żuławy - opcja samochodem. Bardzo podobają mi się fotografie. Cieszę się, że istnieją na świecie ludzie, którzy tak jak ja fascynują się tym miejscem na ziemi, tylko w przeciwieństwie do mnie, potrafią taką fascynację tak pięknie zrealizować.

Pozdrawiam.
Paweł Buczkowski
www
sobota, 08 sierpnia 2009

Tworząc tę stronę założyłem sobie, że pokażę Żuławy, jako krainę, do której warto przyjeżdżać, w której można wiele zobaczyć. Mimo, iż jest to „krajobraz dla konesera” można tam z łatwością znaleźć wiele interesujących zabytków. Chciałem udowodnić sobie i innym, że warto jeździć na Żuławy. Ten wpis cieszy podwójnie. Po pierwsze jest czytelnik. Nie ktoś, kto kliknął, zajrzał i przeskoczył gdzieś indziej, ale Ktoś, kto zatrzymał się na chwilę, Ktoś, kto być może powraca, wreszcie Ktoś, kto pozostawił ślad. Po drugie jest też inspiracja do wyruszenia w teren i zobaczenia tych cudów na własne oczy, a to jest realizacją założeń autora strony, piszącego te słowa.

Życzę miłej wycieczki.

Pozdrawiam

4. Jocelka
www
wtorek, 19 maja 2009

Jestem pod wrażeniem opisów podróży po Żuławach Elbląskich, polecam również ich część na północ od linii kolejowej, do zdjęć dorzuciłabym jeszcze obiekty hydrotechniki takie jak przepompownie, śluzy, zastawki, bramy sztormowe - jest na co popatrzeć ;)))))
Paweł Buczkowski
www
środa, 20 maja 2009

Podróż to może zbyt wielkie słowo. Ja to nazywam wędrówkami. A na północ na pewno się wybiorę. Jest w planach i Marzęcino i Wyspa Nowakowska i jeszcze kilka innych miejsc.

Pozdrawiam

3. Kuba
www
poniedziałek, 29 marca 2009

Elegancko, elegancko...bardzo mi się podoba, dobra robota;)
Paweł Buczkowski
www
wtorek, 30 marca 2009

Cześć Kuba. Cieszę się, że zajrzałeś. Dzięki za wpis.

Pozdrawiam

2. Ewa
www
środa, 25 marca 2009

Jestem pod ogromnym wrażeniem! Bardzo mi sie podoba i sporo sie dowiedziałam. Czekam na jeszcze.
Paweł Buczkowski
www
czwartek, 26 marca 2009

Dziekuję za miłe słowa i obiecuję - będzie więcej.

Pozdrawiam

1. Paweł Buczkowski
www
sobota, 21 marca 2009

Witam Cię Podróżniku!
Spocznij na chwilę i wyskrob do mnie kilka słów.
A później ruszaj na Żuławy!!!

Pozdrawiam

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009


 

Do Góry

 

Palczewo
Drewnica
Ostaszewo
Wikrowo
Drewnica

2009-